logo
close
Dermabrazja i laser na rozstepy zabiegi na cialo Medycyna estetyczna zabiegi cena

Dermabrazja i laser na rozstępy

7 września 2020
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na ciało

Dermabrazja – co to?

Dermabrazja to jedna ze skuteczniejszych metod na pozbycie się rozstępów. Zabieg likwiduje nie tylko nowe zmiany, ale także stare – białe – w tym szerokie i głębokie rozstępy po ciąży. Jest to głęboki peeling mechaniczny, który polega na kontrolowanym ścieraniu naskórka, górnej warstwy skóry właściwej aż do naczyń krwionośnych. Dzięki temu zabieg jest bardzo skuteczny w zwalczaniu rozstępów, ale też blizn – np. potrądzikowych.
Poniżej przedstawiamy informacje na temat sposobów walki z nieestetycznymi prążkami i podpowiadamy kiedy lepiej zdecydować się na dermabrazję mechaniczną a kiedy laserową.

Rozstępy – rodzaje

Rozstępy to blizny w postaci prążków, które pojawiają się najczęściej w okolicach brzucha, ud, pośladków i piersi. Problem dotyczy często kobiet w ciąży, ale również osób, które mocno przytyły w krótkim czasie, borykają się z problemami hormonalnymi lub mają predyspozycje genetyczne do pojawienia się tego typu zmian.
Wyróżniamy 3 rodzaje rozstępów:

  • Czerwone, różowe, fioletowe – jest to pierwsza faza rozwoju rozstępów. Takie „prążki” najłatwiej usunąć.
  • Białe – to uformowane już blizny, w których łatwo wyczuć nierówności. Takie zmiany są bardzo trudne do usunięcia.
  • Po ciąży – pojawiają się przeważnie na brzuchu, są szersze i dłuższe niż inne rodzaje rozstępów.

Rozstępy – jak się ich pozbyć?

Dermabrazja mechaniczna

Dzięki temu zabiegowi pozbędziemy się świeżych rozstępów. Są one płytkie i bardziej podatne na tego rodzaju metody.

Przebieg dermabrazji mechanicznej

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu. Dermabrazja wykonywana jest zwykle z wykorzystaniem ostrej szczoteczki lub specjalnej wirującej tarczy pokrytej papierem ściernym medycznego przeznaczenia. Cała procedura trwa ok. godziny – w tym czasie złuszczone zostają wszystkie warstwy skóry aż do skóry właściwej. Poprawia się także produkcja kolagenu i elastyny.Pod koniec zabiegu lekarz zakrywa skórą opatrunkami.
Po wykonaniu dermabrazji mechanicznej pojawia się opuchlizna i ból, które mogą utrzymywać się do 14 dni. Nowy naskórek widoczny jest po kilkunastu tygodniach i ważne aby przez ten czas stosować się do zaleceń lekarza, tak aby nie powstały blizny.
Koszt dermabrazji mechanicznej to ok. 3 tys. zł.

Dermabrazja laserowa

Ten rodzaj dermabrazji sprawdza się do usuwania starych, białych rozstępów oraz rozstępów po ciąży.

Przebieg dermabrazji laserowej

Podobnie jak w przypadku dermabrazji mechanicznej, zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz dermatolog kieruje wiązkę światła na rozstępy i ogrzewa ten obszar skóry aż ją odparuje. Przy pomocy lasera usunięty zostaje naskórek i wierzchnie warstwy skóry właściwej. Na koniec lekarz zakłada opatrunek.
Po zabiegu odczuwalny jest ból i obrzęk. Możliwe jest także drętwienie. Zaczerwienienie skóry przemija po ok. 3 tygodniach, a efekt zabiegu – gładką skórę bez widocznych rozstępów, zaobserwujemy po ok. 4 miesiącach. Niestety w przypadku starych zmian, nie mamy gwarancji, że znikną one całkowicie. Na pewno jednak będą płytsze. Podczas rekonwalescencji można stosować środki przeciwbólowe i należy bezwzględnie trzymać się zaleceń lekarza, tak aby nie dopuścić do powikłań – np. zakażenia.
Koszt dermabrazji laserowej to ok. 5 tys. zł.

Dermabrazja mechaniczna i laserowa – przeciwwskazania

Z tego typu zabiegów nie mogą skorzystać osoby z chorobami skóry, zmianami zapalnymi, a także pacjenci stosujący leki przeciwzakrzepowe. W przypadku dermabrazji mechanicznej, przeciwwskazaniem jest również ciemna karnacja skóry i opalenizna, ponieważ istnieje ryzyko pojawienia się przebarwień. Ponadto zabiegu nie można przeprowadzić u osób zażywających leki fotouczulające – mogą to być niektóre środki antykoncepcyjne.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności