logo
close
Zabiegi upiekszajace komorkami macierzystymi zabiegi na cialo Medycyna estetyczna zabiegi cena

Zabiegi upiększające komórkami macierzystymi

11 marca 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na ciało

Zastosowanie komórek macierzystych w celu poprawienia urody to prawdziwa rewolucja w kosmetologii. Komórki macierzyste cechuje ogromna zdolność regeneracyjna, a ponadto mobilizują one skórę do odnowy, przez co spowolnione zostają procesy starzenia. Obecnie istnieje już tyle badań z ich wykorzystaniem, że znane są konkretne rezultaty oferowanych zabiegów.
Komórki macierzyste znajdują się w wielu tkankach naszego ciała. Mają one ogromny potencjał, ponieważ są zdolne do nieograniczonej ilości podziałów i posiadają umiejętność nieustannego odnawiania się oraz regeneracji uszkodzonych tkanek. Naukowcy na całym świecie wykorzystują ich możliwości w leczeniu wielu chorób – np. niewydolności serca czy uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Jak wygląda zabieg medycyny estetycznej z wykorzystaniem komórek macierzystych?

Obecnie wiele gabinetów oferuje zabiegi odmładzające z użyciem komórek macierzystych. Podczas całej procedury pobiera się tkankę tłuszczową pacjenta, a z niej separuje komórki macierzyste. Następnie są one aplikowane w partie ciała, wymagające regeneracji – jest to najczęściej twarz. Zabieg trwa kilka godzin i wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych.

Zabiegi z komórkami macierzystymi – efekty

Po zabiegu skóra jest przede wszystkim zregenerowana, dotleniona, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Wg specjalistów, wciąż jednak brakuje jednoznacznych badań, które potwierdzałyby skuteczność takich zabiegów w dziedzinie medycyny anty- aging.

Osocze bogatopłytkowe – alternatywa dla komórek macierzystych

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku zabiegów wykorzystujących osocze bogatopłytkowe. Jest ono z powodzeniem stosowane w ortopedii, chirurgii, stomatologii oraz właśnie medycynie estetycznej. Dzięki temu, że koncentrat płytkowy zawiera aktywne czynniki wzrostu, dochodzi do stymulacji procesów odnowy tkanek, syntezy naczyń krwionośnych i produkcji włókien kolagenowych. Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym są polecane również osobom z problemem nadmiernego wypadania włosów, a także tym , którzy potrzebują regeneracji po zabiegach z użyciem lasera. Metoda jest bezpieczna, wykazuje potwierdzoną skuteczność i jest bardziej sprawdzona od zabiegów z komórkami macierzystymi.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności