logo
close
Powiekszanie biustu sola fizjologiczna operacje plastyczne Medycyna estetyczna zabiegi cena

Powiększanie biustu solą fizjologiczną

17 marca 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Operacje plastyczne

Duże, jędrne piersi to marzenie wielu kobiet. Dzięki postępowi w dziedzinie medycyny estetycznej istnieje coraz więcej metod powiększających biust – od tych mało inwazyjnych po bardziej zaawansowane.
Powiększanie piersi to jeden z najpopularniejszych zabiegów w dziedzinie chirurgii plastycznej. Dzięki tak dużemu zainteresowaniu, specjaliści opracowują coraz nowsze metody, a jedną z nich jest powiększanie biustu żelem z solą fizjologiczną.

Żel do powiększania piersi – czym on właściwie jest?

Podczas tego zabiegu lekarz używa żelu hydrofilowego, który składa się w 98%  soli fizjologicznej i w 2% z poliamidu wiążącego sól i nadającego preparatowi pożądaną objętość. Żel wykorzystywany jest to  modelowania ciała – np. likwidowania deformacji pooperacyjnych lub po liposukcji. Można nim także poprawić kształt pośladków, ramion czy właśnie piersi.

Na czym polega zabieg?

Zabieg z użyciem soli fizjologicznej w żelu, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Wstrzykiwany jest on do tkanek miękkich cieniutka kaniulą.  Dzięki takiej metodzie zmniejsza się ryzyko urazów i brzydkich śladów. W kolejnym etapie lekarz modeluje wstrzyknięty żel rozmasowując go. Cała procedura trwa ok. 1,5 godziny. Jako że zabieg jest mało inwazyjny, pacjentka może opuścić klinikę bezpośrednio po jego zakończeniu. Po upływie doby można już wrócić do codziennej aktywności.

Powiększanie biustu solą fizjologiczną – efekty

Zabieg umożliwia powiększenie jednej piersi o maksymalnie 150 ml. Jeśli taki efekt jest dla nas niewystarczający, można  go powtórzyć, ale dopiero po upływie 3 miesięcy. Rezultat zabiegu widoczny jest po ok. tygodniu i utrzymuje się nawet 5 lat. Piersi wyglądają naturalnie, takie też  są  w dotyku, co daje przewagę tej metodzie chociażby nad implantami.

Dla kogo zabieg?

Powiększanie piersi  żelem zawierającym sól fizjologiczną to świetne rozwiązanie dla kobiet, które chcą naturalnie powiększyć i wymodelować biust. W ten sposób można też pozbyć się asymetrii piersi  i wyrównać defekty po przebytych zabiegach.
Niestety nie każdy może skorzystać z tej metody. Główne przeciwwskazania to:

  • Problemy z krzepliwością krwi,
  • Choroby nowotworowe,
  • Infekcje skóry i stany zapalne w obrębie skóry,
  • Przewlekłe choroby somatyczne.

Powiększanie piersi solą fizjologiczną – wątpliwości

Jako że jest to nowa metoda, nie istnieją jeszcze badania mówiące o długotrwałych skutkach jej stosowania. Lekarze zastanawiają się, czy żel nie będzie negatywnie wpływał na pracę organizmu – zwłaszcza czy nie będzie rakotwórczy. Decydując się na taki zabieg, musimy mieć na uwadze, że jest to pewien rodzaj eksperymentu i nie wiemy jak wpłynie na nasze zdrowie.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności