logo
close

Hygge Clinic Katowice – zastosowania osocza bogatopłytkowego

29 listopada 2023
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności, Materiały sponsorowane

W Hygge Clinic Katowice specjalizujemy się w najnowocześniejszych zabiegach medycyny estetycznej, w tym w terapii PRP. Klinika medycyny estetycznej Paderewskiego oferuje szeroki zakres usług, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia w dziedzinie medycyny estetycznej, oferując zabiegi, które nie tylko poprawiają wygląd, ale także przyczyniają się do poprawy ogólnego samopoczucia i jakości życia naszych klientów. W klinice medycyny estetycznej w Katowicach zapewniamy kompleksową opiekę, od konsultacji po zabieg i opiekę pozabiegową, dbając o to, by każdy czuł się w pełni zaopiekowany i usatysfakcjonowany. W Hygge Clinic w Katowicach medycyna estetyczna klinika to klucz do sukcesu dla młodej i elastycznej skóry.

Medycyna estetyczna klinika – dlaczego warto wybrać terapię PRP?

W klinice medycyny estetycznej stosujemy PRP – to preparat krwiopochodny pozyskiwany z własnej krwi pacjenta. Materiał autologiczny jest w pełni bezpieczny. Jest to koncentrat płytkowy, zawierający szereg czynników przyspieszających procesy regeneracyjne. Ponadto, to metoda która ma najwięcej opisanych badań naukowych potwierdzających jej skuteczność, dlatego z powodzeniem wykorzystują ją specjaliści kliniki medycyny estetycznej Paderewskiego. Klinika medycyny estetycznej Katowice stosuje tę metodę do zwiększenia nawilżenia oraz syntezy kolagenu u pacjentów. Najlepsze korzyści z tego zabiegu odnoszą pacjenci Hygge Clinic Katowice w grupie wiekowej między 20-40 r.ż.

Jak przebiega zabieg PRP w Hygge Clinic Katowice?

Płytki krwi uwalniają zawarte w sobie płytkowe czynniki wzrostu, odpowiedzialne za stymulację procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonych tkanek. Aktywują różne typy komórek, tj. komórki macierzyste, fibroblasty, komórki śródbłonka oraz komórki naskórka. W efekcie to na czym nam zależy, czyli proces odnowy komórkowej i syntezy kolagenu, zostaje przyspieszony. Dzięki temu procesowi, skóra staje się bardziej elastyczna, gładka i odzyskuje młodzieńczy wygląd.

W Klinika medycyny estetycznej – Hygge Clinic w Katowicach uzyskany materiał podajemy do skóry najczęściej techniką mezoterapii. Uwalnia wtedy  duże stężenie czynników wzrostu, które inicjują i podtrzymują procesy regeneracji oraz odbudowy tkanek, jako w pełni naturalne działanie.

Klinika medycyny estetycznej Paderewskiego stawia na najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny, zapewniając, że każdy zabieg przebiega w sterylnych warunkach, z użyciem jednorazowych, certyfikowanych narzędzi. Nasz doświadczony personel medyczny dokładnie monitoruje każdy etap procedury, zapewniając komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

Medycyna estetyczna klinika – efekty i zastosowania terapii PRP

Klinika medycyny estetycznej Katowice to miejsce, w którym wykonujemy zabiegi utrzymujące się naprawdę długo. Istnieje szeroki wachlarz zastosowań osocza bogatopłytkowego w dermatologii i medycynie estetycznej. Stanowi ono wstęp przed różnymi zabiegami medycyny estetycznej w klinice medycyny estetycznej Katowice.

Kiedy stosujemy osocze bogatopłytkowe w klinice medycyny estetycznej?

Hygge Clinic w Katowicach proponuje kilka powodów, dla których warto zastosować osocze bogatopłytkowe. Przede wszystkim należy podkreślić rewitalizację i odbudowę skóry, czyli można go zastosować przy wypełnianiu drobnych zmarszczek np. kurze łapki, niezbyt głębokie bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki czy zmarszczki wokół ust. Szczególnie dobre efekty zauważymy w przypadku zmarszczek szyi lub dekoltu. Osocze samo w sobie nie jest materiałem wypełniającym, efekt wypełnienia pojawia się na skutek poprawy nawilżenia oraz syntezy kolagenu.

W naszej klinice medycyny estetycznej Paderewskiego, terapia ta cieszy się dużym zainteresowaniem. Medycyna estetyczna klinika Hygge Esthetic to miejsce pozwalające na odrobinę relaksu.

Klinika medycyny estetycznej Katowice – klucz do sukcesu stosowania osocza bogatopłytkowego

W związku z tym że jest to preparat autologiczny i całkowicie bezpieczny, można go stosować u pacjentów, u których wystąpiło uczulenie na wcześniej podany produkt. Pacjenci klinika medycyny estetycznej Paderewskiego, którzy obawiają się powikłań pozabiegowych po podaniu kwasu hialuronowego lub biostymulatorów, mogą śmiało skorzystać z tego zabiegu. Jego naturalny charakter sprawia, że ryzyko reakcji alergicznych czy nietolerancji jest minimalne, co czyni go idealnym wyborem dla osób o wrażliwej skórze lub skłonnościach do alergii.

Osocze rewelacyjnie sprawdza się w leczeniu łysienia w połączeniu z karboksyterapią lub jako opatrunek po zabiegach z użyciem lasera frakcyjnego w leczeniu blizn potrądzikowych. Po okresie wakacyjnym, kiedy skóra potrzebuje regeneracji po ekspozycji słonecznej, osocze bogatopłytkowe może być niezwykle skuteczne w przywracaniu jej zdrowego wyglądu, poprawiając nawilżenie i elastyczność. W tym przypadku warto skorzystać z tego, co oferuje klinika medycyny estetycznej Katowice.

Od czego zależy skuteczność zabiegu PRP? Jakie są efekty?

Precyzyjne i uważne wykonanie procedury na każdym z etapów zabiegu decyduje o jej skuteczności. W Hygge Clinic Katowice możecie mieć pewność, że właśnie w taki sposób zostanie wykonana usługa.

  • Po pierwsze niezwykle istotna jest prawidłowa kwalifikacja, dlatego konsultacja z lekarzem obejmująca wywiad i badanie to fundament. Wiek pacjenta również ma znaczenie.
  • Drugim punktem jest prawidłowe pobranie i uzyskanie preparatu w odpowiedniej ilości. Stosowanie certyfikowanych, jałowych zestawów do pozyskiwania osocza jest absolutnie niezbędne.
  • Podanie preparatu ma znaczenie. Stosujemy technikę mezoterapii, ważna jest także głębokość podawania w różnych okolicach. W tym przypadku nie stosuje się żadnych pistoletów czy urządzeń automatycznych. Klasyczna technika czyli  strzykawka i igła jest najbardziej sprawdzona i przewidywalna.

Powtarzalność zabiegów w równych odstępach czasowych ma niebagatelne znaczenie. Aby uzyskać trwały efekt należy przeprowadzić 3-6 zabiegów w odstępach ok 2-3 tygodni.

Istotne jest także odpowiednie przygotowanie do zabiegu w klinice medycyny estetycznej Paderewskiego, czyli obfite nawodnienie organizmu, niespożywanie alkoholu 24h przed zabiegiem. Należy pamiętać aby nie stosować aspiryny oraz leków przeciwzapalnych  6 dni przed zabiegiem.

Medycyna estetyczna klinika gwarantuje, że wykonując poprawnie każdy z etapów możemy liczyć się z tym, że zabieg w przyniesie spodziewany efekt. Klinika medycyny estetycznej Katowice to miejsce, w którym się zrelaksujesz oraz zadbasz o swoją skórę.

Zabieg PRP w klinice medycyny estetycznej w Katowicach przynosi znaczną poprawę jakości skóry, w tym wygładzenie zmarszczek i poprawę ukrwienia. Pacjenci kliniki medycyny estetycznej Paderewskiego mogą oczekiwać młodszego wyglądu oraz lepszego kolorytu skóry.

Długoterminowe efekty osocza bogatopłytkowego w Hygge Clinic w Katowicach – czego można się spodziewać?

Przede wszystkim znacznej poprawy parametrów jakości skóry (ukrwienie, gęstość, elastyczność, sprężystość, nawilżenie). Kolejne skutki biostymulacji skóry osoczem widoczne są już po pierwszym zabiegu (ok. 2-3 tygodnie po wykonaniu) i wówczas:

  • twarz nabiera blasku oraz ma młodszy wygląd,
  • koloryt skóry ulega wyrównaniu,
  • zmarszczki zostają wygładzone,
  • przyspieszony zostaje proces gojenia,
  • następuje remodeling włókien kolagenowych,
  • cienie pod oczami zostają zmniejszone.

Hygge Clinic Katowice – medycyna estetyczna klinika, oferuje terapię PRP jako bezpieczną i skuteczną metodę odmładzania i regeneracji skóry. Zapraszamy do umówienia się na konsultację klinika medycyny estetycznej Paderewskiego, aby dowiedzieć się więcej o tym innowacyjnym zabiegu.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności