logo
close
Korekcja powiek najwazniejsze informacje o zabiegu operacje plastyczne Medycyna estetyczna zabiegi cena

Korekcja powiek – najważniejsze informacje o zabiegu

15 marca 2020
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Operacje plastyczne

Korekcja powiek – inaczej blepharoplastyka to zabieg pozwalający zlikwidować problem opadających powiek. Pomarszczone i wiotkie powieki nie dodają nikomu urody – wręcz przeciwnie – postarzają i uniemożliwiają wykonanie makijażu. Poza aspektem estetycznym zdarza się, że utrudniają także widzenie – takie przypadki szczególnie kwalifikują pacjenta do zabiegu.
Podczas blepharoplastyki usuwa się nadmiar skóry i tłuszczu w okolicy górnych i dolnych powiek. Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie pacjenta – w znieczuleniu całkowitym. Cała procedura trwa ok. 60 minut. Nacięcia, które wykonuje chirurg i powstałe po nich blizny są ukryte w naturalnym załamaniu powieki. Korekcję opadających powiek można wykonać 2 razy w życiu – efekt widoczny jest nawet 10 – 20 lat.Koszt zabiegu waha się od 1800 do 8000 zł.

Korekcja opadających powiek – wskazania do zabiegu

Blepharoplastyka dedykowana jest osobom w wieku dojrzałym, których powieki są wiotkie i obwisłe oraz u których w związku z tym pojawiają się worki pod oczami. Niekiedy z zabiegu korzystają osoby młodsze, u których obwisłe powieki to problem dziedziczny. Powieki, które utraciły elastyczność ciężko jest pomalować, a stosowanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych niewiele daje, dlatego zabieg niekiedy okazuje się jedynym skutecznym rozwiązaniem.

Blepharoplastyka – dla kogo zabieg?

Korekcja powiek to zabieg, z którego mogą skorzystać kobiety i mężczyźni, nie mający większych problemów ze zdrowiem. Niekiedy regularne stosowanie leków okazuje się przeciwwskazaniem. Pacjenci chcący poddać się blepharoplastyce muszą być zrównoważeni psychicznie i wiedzieć jakich efektów mogą się spodziewać. Przed zabiegiem każdy musi poinformować lekarza o swoich wszystkich chorobach, zażywanych lekach, suplementach oraz ewentualnych alergiach.

Korekcja opadających powiek – konsultacja z lekarzem

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, który będzie go wykonywał. Niekiedy też potrzebna może okazać się rozmowa z psychologiem. Obowiązkiem lekarza jest poinformowanie pacjenta o przygotowaniach do zabiegu, o tym jak będzie on przebiegał, jakich powikłań można się spodziewać. Potrzebne będzie także badanie krwi – morfologia, oznaczenie grupy krwi, czasu krzepnięcia, poziomu glukozy i elektrolitów. Na 14 dni przed zabiegiem pacjent musi odstawić wszystkie leki i preparaty mogące wpłynąć na krzepliwość krwi.
Należy pamiętać, że kobiety nie mogą być operowane podczas miesiączki. Przed zabiegiem nie wolno też palić papierosów ani pić alkoholu. Zakazane jest ponadto zażywanie witaminy E i aspiryny na 10 dni przed zabiegiem. Plastyka powiek nie odbędzie się jeśli pacjent z powodu choroby przyjmuje antybiotyki.

Blepharoplastyka – jak wygląda zabieg?

Korekcja powiek wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym. Trwa ok. 60 minut i poprzedzona jest znieczuleniem miejscowym w przypadku powiek górnych lub płytkim znieczuleniem ogólnym w przypadku powiek dolnych. Na zabieg należy przyjść z opiekunem – osobą towarzyszącą, która pomoże wrócić do domu po operacji.
Przed zabiegiem lekarz chirurg rysuje na powiece linie, po których poprowadzi cięcia. Pierwsza linia przebiega na powiece w miejscu gdzie naturalnie się ona załamuje. Następnie pęsetą chwytany jest nadmiar skóry i rysowana jest druga linia, która tworzy tzw. oczy Kleopatry, odrobinę wydłużone na boki. Rysunek musi być wykonany bardzo dokładnie, dzięki czemu lekarz usunie odpowiednią ilość skóry, tak aby powieki normalnie się domykały.
Podczas operacji w znieczuleniu miejscowym pacjent czuje tylko dwa ukłucia podczas znieczulania, a cały zabieg jest bezbolesny. W czasie zabiegu usuwany jest nadmiar skóry oraz przepukliny tłuszczowe. Usunięcie przepuklin w powiekach dolnych nie jest już tak łatwym zadaniem, ponieważ są one umiejscowione głębiej pod mięśniami oka. Usuwa się je więc częściowo albo wykonuje transpozycję czyli przemieszczenie w przypadku głębokich oczodołów. Kiedy nadmiar skóry zostanie usunięty, chirurg zakłada szef, a na niego plaster.

Korekcja opadających powiek – rekonwalescencja

Przez tydzień po zabiegu zaleca się spanie na wznak. Przez ten czas nie należy też wytężać wzroku. W przypadku Pań – makijaż można nakładać dopiero po ok. 10 dniach od zdjęcia szwów – wtedy znika obrzęk. Przez miesiąc zabrania się podejmowania nadmiernego wysiłku fizycznego, a przez cały rok należy chronić oczy przed promieniowaniem słonecznym (opalanie twarzy niestety nie wchodzi w grę).
Zaraz po zabiegu pacjent może odczuwać ciągnięcie i szczypanie powiek. Przez kilka kolejnych dni widoczne jest zasinienie i opuchlizna – pomocne są okłady z lodu, który wcześniej trzeba owinąć np. chusteczką. Po ok. tygodniu zdejmowane są szwy i od tego czasu trzeba codziennie przemywać oczy oraz stosować krople kiedy oczy łzawią. Po 2 tygodniach można wrócić do aktywności zawodowej.

Blepharoplastyka – przeciwwskazania

Zabiegu nie można wykonać u pacjentów z :

  • nadczynnością tarczycy,
  • nadciśnieniem tętniczym,
  • cukrzycą,
  • chorobami serca,
  • chorobami oczu,
  • chorobą Gravesa – Bassedova.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności