logo
close
Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne — czy naprawdę są lepsze od syntetycznych?

24 kwietnia 2023
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności, Materiały sponsorowane

Główną cechą kosmetyków naturalnych jest prosty skład, który zbudowany jest z substancji pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Mogą zdarzyć się też produkty, które mają składniki pochodzenia zwierzęcego, jednak na próżno szukać wśród nich produktów testowanych na zwierzętach. To ma ogromne znaczenie dla wielu osób, wybierających zdrowy i ekologiczny tryb życia.

Gdzie można kupić kosmetyki naturalne? 

Kosmetyki naturalne to produkty, które coraz częściej pojawiają się w sklepach stacjonarnych, ale również w drogeriach internetowych. Bez problemu można zakupić je również w aptekach. Coraz większa świadomość konsumentów sprawia, że szturmują one półki sklepów kosmetycznych, dlatego są łatwo i ogólnodostępne.

Kosmetyki naturalne — fakty i mity na ich temat

Prosty skład i brak szkodliwych substancji dla skóry to zdecydowane atuty, które posiadają kosmetyki naturalne. Mimo wszystko dostępnych jest szereg kosmetyków syntetycznych, które również mogą się poszczycić prostym nieszkodliwym składem. Wszystkie kosmetyki, które zostały dopuszczone do sprzedaży, mają podobne wymagania bezpieczeństwa, dlatego na rynku kosmetycznym nie da się znaleźć produktów, które będą całkowicie szkodliwe i warto o tym pamiętać.

Kosmetyki naturalne są bezpieczne dla alergików

Wiele osób uważa, że jest to prawda. Niestety dużo składników pochodzenia roślinnego może wpłynąć niekorzystnie na skórę alergika. Dlatego też w przypadku alergii należy dokładnie analizować skład wybranych przez siebie kosmetyków nawet tych naturalnych. W niektórych przypadkach może się okazać, że zdecydowanie lepszym wyborem będą produkty syntetyczne.

Kosmetyki naturalne są produkowane w sposób niedbały, bez zachowania zasad bezpieczeństwa

Takie stwierdzenie można spotkać u bardzo wielu osób, które kosmetyki naturalne kojarzą wyłącznie z domową produkcją. Choć bardzo wiele osób decyduje się na ten krok i w zaciszu własnego domu tworzy własne kosmetyki naturalne, to mają one niewiele wspólnego z tymi, które są wyprodukowane przez firmy kosmetyczne. Naturalne kosmetyki, które sprzedawane są drogeriach i aptekach, produkowane są zachowaniem rygorystycznych wymogów sanitarnych.

Kosmetyki naturalne nie są trwałe

Przekonanie o tym, że naturalne kosmetyki nie należą do najtrwalszych ze względu na brak zawartych w nim konserwantów, jest bardzo częste. Prawda może zaskoczyć, ale z kosmetyki produkowane na bazie wody mogą zawierać śladowe ilości konserwantów jednak same konserwanty, które wykorzystywane są do produkcji kosmetyków naturalnych, to o wiele łagodniejsze substancje niż te wykorzystywane od w produkcji kosmetyków syntetycznych.

Kosmetyki naturalne są wyłącznie wegańskie

Bardzo wiele osób przekonana jest o tym, że kupując kosmetyki naturalne, nabywają produkty wegańskie. Zaskoczeniem może być fakt, że choć wiele kosmetyków naturalnych faktycznie można zaliczyć do kosmetyków wegańskich, to nie wszystkie właśnie takie są. Kosmetyki naturalne mogą zawierać surowce pochodzenia zwierzęcego, do których zaliczyć można mleko, miód, a także pszczeli wosk.

Świadoma konsumpcja i przemyślane zakupy to podstawa podczas wybierania przyjaznych dla skóry kosmetyków, dlatego należy pamiętać o faktach i mitach, które dotyczą kosmetyków naturalnych.

 

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności