logo
close
Zabiegi powiększające i korygujące kształt ust cena

Zabiegi powiększające i korygujące kształt ust

21 października 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na twarz

Masz tak wąskie usta, że nie możesz  podkreślić ich nawet pomadką? Zawsze marzyłaś o pełnych ustach? A może problemem jest ich kształt – np. brak symetrii? Na szczęście w dobie rozwiniętej kosmetologii i medycyny estetycznej, takie mankamenty urody można łatwo skorygować w profesjonalnym gabinecie.
Wiele z nas akceptuje swój wygląd i nie ma potrzeby wprowadzania żadnych poprawek. Czasem jednak  problemy estetyczne stają się przyczyną kompleksów, obniżonego nastroju a nawet depresji. Wtedy warto sięgnąć po pomoc  fachowców z zakresu medycyny estetycznej.  
Niekiedy wystarczy prosty, mało inwazyjny zabieg, który przywróci lub pozwoli uzyskać nam pożądany wygląd. W przypadku  korekcji kształtu ust, do wyboru mamy kilka zabiegów. Poniżej prezentujemy te, które cieszą się największą popularnością.

Zastrzyki z tłuszczu


Ta metoda pozwala powiększyć usta jak najbardziej naturalnie. W trakcie zabiegu pobierany jest nasz własny tłuszcz np. z brzucha czy pośladków, a następnie aplikowany jest w usta. W pobranej tkance muszą znajdować się żywe komórki, które mają zdolność „zadomowienia” się w nowym miejscu. Lekarz przy pomocy specjalnej cienkiej igiełki wstrzykuje małe porcje tłuszczu w wybrane miejsca.
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Zaletą takiej formy modelowania ust jest brak powikłań. Efekt utrzymuje się ok. roku. Jeśli będziemy zadowolone z rezultatu, lekarz po tym czasie może ponowić całą procedurę, a po  2, 3 krotnym „dostrzyknięciu”, efekt może utrzymać się nawet kilka lat.
Wadą zabiegu jest obrzęk, który utrzymuje się kilka dni oraz to, że tkanka tłuszczowa nigdy nie wchłonie się całkowicie. Z tego powodu nawet jeśli nie zdecydujemy się na ponowne wstrzyknięcie, nasze usta będą trochę większe niż przed zabiegiem.

Zastrzyki z artecolu


Ten preparat to połączenie kolagenu i mikro cząsteczek  pleksiglasu. Artecol wstrzykuje się cienką igłą w znieczuleniu  miejscowym, a efekt utrzymuje się ok. roku. Jeśli chcemy aby usta wyglądały cały czas tak samo, musimy go co jakiś czas uzupełniać. Zaletą zabiegu jest natychmiastowy rezultat, a wadą, fakt, że pleksiglas nie wchłania się, dlatego po jakimś czasie na ustach mogą być widoczne grudki. Artecol czasami wywołuje reakcje alergiczną.

Zastrzyki z aquamidu


Aquamid składa się w 97,5 proc. z wody i w 2,5 proc. z tzw. hydrożelu. Hydrożel sprawia, że woda zamienia się w galaretkę, która nie wchłania się i nie przemieszcza. Preparat podawany jest przez lekarza przy pomocy cieniutkiej igły w znieczuleniu miejscowym.
Zaletą zabiegu jest możliwość trwałego powiększenia ust i brak reakcji alergicznej. Wada to zaczerwienienie i obrzęk utrzymujące się  kilka dni. Przez 14 dni nie powinno się korzystać z solarium, ponieważ może to wywołać wchłonięcie się preparatu.

Implanty z goreteksu


Goretex to sztuczne tworzywo dobrze akceptowalne przez tkanki. Ma on formę implantu, grubej nici lub niewielkich płatków materiału, którym można nadać dowolny kształt poprzez przycinanie. Nić wciąga się pod skórę, natomiast z płatków wycina szablon ust i wsuwa w pożądane miejsce.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.Zaletą jest trwały efekt i dobra przyswajalność materiału. Implanty można też w każdej chwili usunąć. Wada to obrzęk utrzymujący się ok. 7 dni oraz ryzyko minimalnego  przesunięcia implantu – np. w czasie pocałunku.

Zabiegi chirurgiczne


Wykonywane są aby trwale powiększyć lub wymodelować usta. Najczęściej zabieg polega na rozcięciu linii dzielącej czerwień ust od jasnej skóry. Następnie paseczek jasnej skóry jest usuwany, a czerwoną naciąga się minimalnie i zszywa.  Na granicy warg pozostaje cieniutka blizna, ale łatwo ją zatuszować np. konturówką lub makijażem permanentnym. 
Inny rodzaj zabiegu to uniesienie środka górnej wargi poprzez nacięcie i usunięcie paska skóry znajdującego się u podstawy nosa. Można także zmniejszyć usta, wycinając pasek śluzówki od wewnętrznej strony – czyli w jamie ustnej. Takie zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym.
Zaletą jest trwała zmiana kształtu ust, ale może to być także wadą, jeśli nie będziemy zadowolone z rezultatu.

Kiedy nie przeprowadza się wyżej opisanych zabiegów?


  • w przypadku osłabienia,
  • kiedy istnieje ryzyko infekcji – np. kiedy mamy opryszczkę,
  • w przypadku problemów z krzepliwością,
  • przy nadciśnieniu,
  • przy problemach z sercem,
  • przy chorobach skóry,
  • przy alergii.

Przed zabiegiem należy zrobić podstawowe badania – morfologię krwi, OB, zbadać krzepliwość krwi oraz sprawdzić poziom przeciwciał WZW typu B i C. Bardzo ważne jest aby przed wyborem zabiegu i gabinetu porozmawiać z kilkoma specjalistami z różnych miejsc.
Unikajmy placówek, w których zabieg możemy mieć przeprowadzony dużo taniej i „od ręki”. Brak chętnych to nie jest dobra rekomendacja. Lekarz podejmujący się wykonania zabiegu powinien mieć specjalizację z zakresu chirurgii plastycznej oraz dysponować salą operacyjną z certyfikatem Izby Lekarskiej. Podczas zabiegu na sali musi być obecny anestezjolog.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności