logo
close
Zabiegi pielegnacyjne na jesien zabiegi na cialo Medycyna estetyczna zabiegi cena

Zabiegi pielęgnacyjne na jesień

14 stycznia 2021
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na ciało, Zabiegi na twarz

Zabiegi kosmetyczne oferowane przez dermatologów i kosmetologów w okresie jesiennym mają na celu pielęgnację skóry po lecie oraz przygotowanie jej na trudne zimowe warunki atmosferyczne. Jesienne propozycje specjalistów to m.in. peelingi chemiczne, fotoodmładzanie czy mikrodermabrazja. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zabiegi kosmetyczne powinny być wykonywane z kalendarzem. Oznacza to, że pielęgnacja jesienna nie powinna być wykonywana wiosną czy latem, ponieważ skóra źle to zniesie i np. pojawią się przebarwienia.
Jesień to wyjątkowa pora, kiedy skóra potrzebuje regeneracji po długotrwałej ekspozycji na słońce. Dobrze zrobią jej m.in. preparaty nawilżające i ujędrniające. Jesienna pogoda sprzyja również wielu innym zabiegom, które przedstawiamy poniżej.

Depilacja laserowa na jesień

Jednym z ważniejszych przeciwwskazań do wykonania depilacji laserem jest opalona skóra, dlatego zabiegu nie poleca się robić latem. Jesień to dobry czas, ponieważ opalenizna jest słabsza, skóra szybciej się regeneruje, a ryzyko poparzeń będzie zminimalizowane. Oprócz tego po depilacji laserowej nie należy wystawiać ciała na słońce, co latem mogłoby być problematyczne.
Dlaczego jeszcze depilacja laserem to dobry pomysł na jesienną pielęgnację? Ponieważ kilka tygodni przed zabiegiem nie wolno usuwać włosków, a więc nie możemy ich golić. W okresie letnim chodzenie w krótkiej spódnicy czy spodniach z owłosionymi nogami mogłoby być kłopotliwe.

Mikrodermabrazja – zabieg na jesień

Tutaj podobnie jak przy depilacji ważne aby nie wystawiać skóry poddanej zabiegowi na promieniowanie słoneczne. Jesienią jest ono łagodniejsze, dlatego ciało nie jest aż tak narażone na poparzenia i przebarwienia. Ze względu na to, że mikrodermabrazja polega na intensywnym złuszczaniu skóry, po zabiegu jest ona pozbawiona zrogowaciałej warstwy. W skutek takiego „odsłonięcia” staje się bardziej delikatna i narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Nawet jeśli zabieg wykonujemy późną jesienią wskazane jest stosowanie kremów z filtrami – najlepiej 50.

Fotoodmładzanie IPL jesienią

Jesień i zima to najlepszy czas na tego typu zabieg. Tu również ważne jest łagodniejsze promieniowanie słoneczne, które pozwala skórze na szybszą regenerację. Fotoodmładzanie światłem IPL polega na emitowaniu przez laser fal stymulujących fitoblasty. Te z kolei odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za nawilżenie i jędrność skóry. Oprócz tego fale lasera działają na melanocyty i pomagają zwalczać przebarwienia.

Usuwanie naczynek światłem IPL na jesień

Rozszerzone naczynka czasami stają się widoczne, ponieważ nie wytrzymują ciśnienia krwi i pękają. Tutaj również wykorzystywany jest laser IPL. Pomaga on usuwać tzw. pajączki, obkurczając naczynia krwionośne w wyniku kontrolowanego oparzenia. Zabieg z użyciem światła IPL polega na tym, że energia emitowana przez urządzenie laserowe pochłaniana jest przez zawartą w krwi hemoglobinę, dzięki czemu krew „ścina się” i uszkadza od środka ściany naczynia krwionośnego. Po określonym czasie regeneruje się ono i jest usuwane z organizmu.
Po zabiegu skóra jest bardziej wrażliwa, dlatego nie wolno wystawiać jej na promienie słoneczne ani używać żadnych kosmetyków. Niewskazane jest też korzystanie z sauny i podejmowanie wysiłku fizycznego, żeby nie uszkodzić trwale naczyń.

Peelingi chemiczne – zabieg na jesień

Powód, la którego peelingi chemiczne wykonuje się jesienią jest podobny jak w przypadku wyżej wymienionych zabiegów – chodzi o łagodniejsze promieniowanie słoneczne. Dzięki temu skóra po złuszczeniu jest mniej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i szybciej się regeneruje. Oprócz tego wiosną i latem skóra boryka się często z różnego rodzaju alergiami i podrażnieniami, dlatego nie warto dodawać jej kolejnych niekorzystnych bodźców.
Peelingi kwasowe jesienią mają usunąć stary, zrogowaciały naskórek. Po zabiegu skóra jest gładsza, a różnego rodzaju przebarwienia i zmarszczki stają się mniej widoczne. Oprócz tego, stosowanie peelingów zwiększa produkcję kolagenu dając efekt odmładzający. Jako że proces złuszczania może trwać nawet do 4 dni, należy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu. Dla zadowalającego efektu zabieg warto powtórzyć kilka razy.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności