Endermologia to masaż podciśnieniowy działający na tkankę łączną. Zabieg może pomóc nam w odchudzaniu, likwidacji cellulitu, modelowaniu sylwetki, czy poprawie owalu twarzy. Na czym dokładnie polega endermologia? Masaż w połączeniu z podciśnieniem aktywizuje metabolizm tkanki tłuszczowej, która jest oporna na dietę i aktywność fizyczną, a także stymuluje produkcję włókien kolagenowych.
Poniżej możecie poznać więcej informacji na temat stosowania endermologii w celu ujędrnienia skóry i poprawy sylwetki. Jak już zostało wspomniane – endermologia to masaż podciśnieniowy, który wykonuje się z bardzo dużą siłą nacisku.
Zabieg oddziałuje w ten sposób na skórną oraz podskórną tkankę łączną, dając efekt:
- odchudzający,
- odmładzający,
- oczyszczający,
- terapeutyczny – łagodzi dolegliwości bólowe różnego pochodzenia.
Endermologia – kto powinien skorzystać z zabiegu?
Najbardziej widoczne efekty uzyskują osoby, które poddają się zabiegowi w celach wyszczuplających, modelujących oraz likwidujących cellulit. Poprzez pobudzenie metabolizmu, ciało szybciej pozbywa się toksyn i tłuszczu.
Endermologia pobudza również procesy odnowy w skórze, dlatego korzystają z niej osoby chcące poprawić kontur twarzy oraz elastyczność skóry. Zabieg z powodzeniem stosowany jest też w celu łagodzenia dolegliwości bólowych – mięśniowych, reumatycznych oraz bólu kręgosłupa.
Endermologia – na czym polega zabieg?
Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent musi ubrać specjalny kombinezon przylegający do ciała, dzięki czemu urządzenie nie dotyka bezpośrednio skóry. Masaż wykonuje się z użyciem sterowanej komputerowo głowicy. Składa się ona z dwóch ruchomych, pracujących niezależnie rolek oraz części ssącej.
W trakcie wykonywania zabiegu, ciśnienie sprawia, że między rolki zassany zostaje fałd skóry, przybierając kształt fali. Skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz – dzięki czemu zabieg działa na głębokie warstwy skóry, a tkanka zaczyna się regenerować. Intensywność masażu zależna jest od partii ciała, którą poddajemy zabiegowi.
Cała procedura trwa ok. pół godziny, a cena zabiegu wynosi ok. 140 zł.
Endermologia – działanie odmładzające
Zabieg endermologii działa na skórną i podskórną tkankę łączną właściwą, w której skład wchodzą głównie fitoblasty. To właśnie one odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny – białek wpływających na jędrność i elastyczność skóry.
W trakcie zabiegu skóra jest rolowana, co pobudza fitoblasty do pracy. W rezultacie produkuje się więcej włókien kolagenowych, a skóra zostaje odmłodzona.
Właśnie dlatego endermologia wykorzystywana jest do masażu twarzy, szyi i dekoltu, gdzie w efekcie zyskujemy:
- ujędrnioną i bardziej elastyczną skórę,
- wygładzone drobne zmarszczki,
- poprawę konturu twarzy, ust i oczu.
Endermologia – działanie odchudzające i antycellulitowe
Jako że podczas zabiegu skóra jest intensywnie masowana, pobudzony zostaje jej metabolizm. Dzięki temu, przyspieszone zostaje spalanie tkanki tłuszczowej i uzyskujemy:
- redukcję cellulitu tłuszczowego i wodnego,
- wyszczuploną i wymodelowaną figurę,
- większą elastyczność skóry,
- redukcję obrzęków.
Endermologia dobrze sprawdza się również w celu poprawy krążenia i regeneracji ciała po liposukcji.
Endermologia – pozbywanie się toksyn z organizmu
Intensywny masaż korzystnie wpływa na unaczynienie, poprawia krążenie krwi oraz limfy, dzięki czemu pomaga pozbyć się nadmiaru płynów, wspiera wymianę międzykomórkową i oczyszcza organizm z toksyn.
Endermologia – działanie leczniczo – terapeutyczne
W trakcie zabiegu organizm produkuje więcej endorfin – hormonów szczęścia, które nie tylko wpływają na dobre samopoczucie, ale również łagodzą ból i działają odprężająco.
Endermologię wykonuje się więc w celu:
- leczenia uszkodzonych ścięgien i więzadeł,
- likwidowania bólu mięśni,
- usuwania bólu szyi, pleców, łokci, kolan, stóp, dłoni,
- usuwania obrzęków.
Komentarze