logo
close
Uginanie nóg w leżeniu podudzia podudzi ćwiczenia na nogi

Uginanie nóg w leżeniu

17 maja 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na nogi

Regularnie ćwicząc uginanie nóg w leżeniu, będzie angażowało się przede wszystkim mięśnie dwugłowe ud, a także mięśnie krawieckie, smukłe oraz półścięgniste.
 
Jak prawidłowo zabrać się do tego ćwiczenia i osiągnąć sukces? Potrzeba do tego specjalnej maszyny, lub można skorzystać z wyciągu i opasek na nogi. Przyjęcie prawidłowej pozycji wymaga położenia się na brzuchu w taki sposób, aby za ławkę wystawały tylko i wyłącznie podudzia poniżej kolan. Nogi muszą być prawidłowo wyprostowane w kolanach oraz odpowiednio zaparte na wysokości achillesów o drążek maszyny. Dłonie muszą chwytać krawędzi lub uchwytu maszyny.
To pozycja wyjściowa, od które rozpoczyna się całe ćwiczenie. Zatem od teraz można wykonać maksymalny ruch ugięcia nóg w kolanach. Podczas końcowej fazy uginania niezbędne jest zatrzymanie ruchu na moment. Dzięki temu mięśnie będą doskonale napięte. Podczas wykonywania ćwiczenia należy pamiętać, aby biodra oraz pozostała część tułowia przylegała do ławki. Przed rozpoczęciem fazy uginania koniecznie należy nabrać powietrze. Kończąc uginanie nóg, powietrze trzeba wypuścić.
Co istotne, to ćwiczenie może być wykonywane również w pozycji stojącej, na wyciągu lub maszynie.
 
Ważne informacje: wykonując ćwiczenie, pod żadnym pozorem nie można odrywać bioder od ławki. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, to powstaje tzw. oszukany ruch. Czyli efektywność ćwiczenia będzie na niskim poziomie. Nie powinno się również przeprowadzać ruchów zamaszystych oraz gwałtownych. Dlaczego? Wpływają one na zanikanie napięcia w mięśniach.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności