Podczas tego ćwiczenia najbardziej zaangażowane będą mięśnie proste i skośne brzucha. Angażuje się w znacznej mierze również prostowniki grzbietu.
Skręty tułowia można zrobić w pozycji siedzącej, jak i stojącej (w tym wypadku przy użyciu specjalnej maszyny lub gryfu sztangi. Osoby, które mają doświadczenie, są zaawansowane, mogą stosować dostosowane do siebie obciążenia.
Wykonując skręty tułowia w pozycji stojącej, należy ustawić się w rozkroku szerszym niż barki. Następnie położyć gryf na karku, a ramiona oprzeć szeroko na gryfie.
Wykonując skręty tułowia w pozycji siedzącej, należy chwycić rączki maszyny, mający przy tym stale wyprostowany tułów. Równocześnie ustawia się nogi w odpowiedniej pozycji (muszą być ugięte w kolanach i skierowane do przodu).
Ważne informacje:
odradza się wykonywanie tego ćwiczenia ze zbyt dużym obciążeniem. Dlaczego? Mowa o ćwiczeniu, które bardziej klasyfikuje się w aerobach, niż w siłowych. Skutkiem zbyt dużych obciążeń może być niewłaściwy przyrost masy mięśniowej, pojawienia się dysproporcji w budowie sylwetki. Duże obciążenia to również prosta droga do kontuzji dolnego odcinka grzbietu. Ćwicząc, unikać należy ruchów zamaszystych oraz w wolnym tempie.
Skręty tułowia
21 listopada 2017
Komentarze: 0
Kategoria: Ćwiczenia na brzuch
Simpli © 2020
www.simpli.pl
Komentarze