Endermologia – poznaj efekty masażu zwalczającego cellulit
Cellulit to problem wielu osób – zwłaszcza kobiet. „Pomarańczowa skórka” , czyli nienaturalnie rozrośnięte i nierówno rozmieszczone komórki tłuszczowe, nie dodają nikomu urody, dlatego powstaje coraz więcej metod likwidujących nieestetyczne „fałdy”. Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest endermologia.
Endermologia to masaż mechaniczny pozwalający w sposób bezinwazyjny zredukować tkankę tłuszczową, dając przy tym efekt wyszczuplający. Na czym dokładnie polega zabieg, kiedy najlepiej go wykonać i jakich efektów możemy się spodziewać? Odpowiedź znajdziecie poniżej. Endermologia to metoda na skuteczne pozbycie się cellulitu, ale również odchudzenie, odmłodzenie i oczyszczenie skóry. Dzięki zabiegowi pozbywamy się nadmiaru tłuszczu, a także usprawniamy pracę układu limfatycznego i poprawiamy mikrokrążenie.
Endermologia a cellulit – na czym polega zabieg?
Podczas zabiegu endermologii przy użyciu specjalnych głowic skóra jest rolowana do wewnątrz i na zewnątrz, dzięki czemu pobudzone są jej głębokie warstwy. Ponadto dochodzi do stymulacji tkanki łącznej, co usprawnia pracę układu limfatycznego, krążenia żylnego, a rozbity tłuszcz usuwany jest podczas wypróżnienia razem z kałem.
Podczas masażu stymulowane są komórki tłuszczowe, dzięki czemu zabieg daje efekt odchudzający, a pobudzone fitoblasty zwiększają produkcję kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za gładkość i jędrność skóry. Niewątpliwym atutem endermologii jest także niwelowanie obrzęków często towarzyszącym cellulitowi.
Endermologia na cellulit – efekty zabiegu
Najważniejszy efekt zabiegu to zauważalna redukcja „pomarańczowej skórki”. Rezultat widoczny jest już po kilku wizytach – tak samo jak zmniejszony obwód w masowanych partiach ciała. Kiedy regularnie poddajemy się endermologii, powierzchnia tkanki podskórnej jest wyraźnie wyrównana. Masaż usprawnia także pracę układu limfatycznego, co korzystnie wpływa na kondycję skóry. Jak już wspominaliśmy znikają też obrzęki i opuchlizna.
Kolejna korzyść z zabiegu to wydalenie nadmiaru płynów i toksyn z organizmu, dzięki czemu nasze ciała oczyszczają się w krótszym czasie i bardziej efektywnie. Endermologia to także efekty długotrwałe w postaci lepiej odżywionych tkanek i opóźnionego procesu starzenia. Aby uzyskać najlepszy rezultat warto stosować specjalną dietę antycellulitową oraz prowadzić aktywny tryb życia.
Endermologia – jak często powtarzać zabieg?
To jak często powinniśmy poddać się zabiegowi zależy od stopnia zaawansowania cellulitu. Najczęściej pełna kuracja obejmuje ok. 12 zabiegów, które wykonuje się dwa razy w tygodniu. Po takiej serii zaleca się zabiegi podtrzymujące jeden lub dwa razy w miesiącu.
Efekty masażu widoczne są już po kilku zabiegach, a cena jednego to ok. 200 zł.
Komentarze