logo
close
Biomezoterapia naturalny sposób na walkę z cellulitem zabiegi cena

Biomezoterapia – naturalny sposób na walkę z cellulitem

17 października 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na ciało

Biomezoterapia mimo że  nazwa jest dość tajemnicza, to naturalny sposób wspierający leczenie cellulitu. Ta przełomowa metoda ujędrnia skórę, poprawia jej napięcie i ogólny wygląd. Jej zaletą jest stosowanie preparatów homeopatycznych. Cellulit to zmora wielu kobiet. Borykają się z nim nie tylko osoby otyłe, ale również szczupłe.
Szacuje się, że problem ten dotyka ponad 80% mieszkanek krajów rozwiniętych. Przyczyny to zwykle zaburzenia krążenia, czynniki genetyczne, problemy hormonalne, siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, nadużywanie leków oraz zła kondycja psychofizyczna.

Cellulit a homotoksykologia


Biomezoterapia to rewolucyjna wręcz metoda do walki z cellulitem.  Cała procedura polega na wstrzykiwaniu w pożądane miejsca odpowiednich substancji z określonym składem i stężeniem.  Tradycyjna mezoterapia wykorzystuje preparaty,  w skład których wchodzą witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, wyciągi tkankowe.  Mają one za zadanie uzupełnienie brakujących składników. W biomezoterapii natomiast, używa się substancji o naturalnym pochodzeniu. Mają one ujędrniać skórę, poprawiać jej napięcie i odmładzać.

Homotoksykologia a rodzaje cellulitu


W homotoksykologii wyróżniamy 4 rodzaje „pomarańczowej skórki”. Są to:

  • cellulit u kobiet o „mocnej” budowie ciała, u których masa rozłożona jest równomiernie. Widoczne są tutaj obrzęki, z powodu zatrzymania płynów w tkankach. Ten rodzaj cellulitu wynika ze zbyt wolnego metabolizmu,  jest rozproszony, obrzękowy ze zwiotczeniami i zlokalizowany jest najczęściej po zewnętrznej i wewnętrznej stronie ud.
  • cellulit u kobiet szczupłych i wysokich – występuje głównie w dolnej części brzucha i górnych partiach bioder.  Często w takich przypadkach mamy także do czynienia z przesuszoną skórą, a tkanki są niedostatecznie odżywione. W tkance łącznej mamy równowagę między włóknami kolagenu i elastyny, jednak w tym typie cellulitu dominuje element włóknisto – grudkowy.
  • cellulit u kobiet umięśnionych – te panie nie są otyłe, ale masywne o atletycznej budowie ciała. Cellulit najczęściej widoczny jest  po zewnętrznej stronie bioder. Zwykle jest to twardy typ cellulitu, z niewielkim elementem łącznotkankowym, bez zatrzymywania płynów.
  • cellulit u kobiet z innymi problemami, takimi jak: wady uzębienia, zez, skrzywienie kręgosłupa. Ciężko tu określić typowe miejsca występowania cellulitu. Skóra jest sucha, często widoczne są rozstępy. Przyczyną problemu jest tutaj niewydolność krążeniowa oraz budowa tkanki łącznej, która ma tendencję do rozciągania się.

Biomezoterapia – zabiegi dobrane do rodzaju cellulitu


Podczas zabiegu biomezoterapii, stosowane składniki dobierane są do typu cellulitu. Ich działanie dotyka wielu płaszczyzn problemu: reguluje gospodarkę hormonalną, wspiera układ krążenia, stymuluje drenaż limfatyczny, dotlenia tkanki. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana specjalnym kremem z lignokainą. Następnie przy pomocy  profesjonalnego urządzenia  lekarz aplikuje preparat.  Na rynku dostępne są również specjalne 4 milimetrowe igły do biomezoterapii.
Zabieg wymaga kilku powtórzeń  początkowo jest to 4 do 6 zabiegów, a cała procedura trwa  ok. 3 tygodni. Efekty widoczne są po kilku  miesiącach i są naprawdę zaskakujące. Po zabiegu zaleca się kurację mającą na celu usunięcie nadmiaru toksyn uwolnionych podczas biomezoterapii. Pacjenci stosują wtedy leki doustne poprawiające  funkcje wydzielnicze chorego narządu bądź układu.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności